İlçemizde “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 
“Farkındalık Yürüyüşü Gerçekleştirildi”
 
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri farkındalık yürüyüşü ile başladı. Plevne Meydanı’nda başlayan farkındalık yürüyüşü Hükümet Konağı önünde sona erdi.
 
“Gökyüzüne Mavi Balon Bırakıldı”
 
Fatsa Hükümet Konağı önünde son bulan farkındalık yürüyüşün ardından otizme dikkat çekmek amacıyla mavi balonlar gökyüzüne bırakıldı.
 
“Belediye Kültür Sarayı’nda Program Düzenlendi”
 
“2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla Fatsa Belediye Kültür Sarayı’nda Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından program düzenlendi.
 
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmaların ardından Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli gösterilerin sunumu gerçekleştirildi.
 
“2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” etkinliklerine; Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, daire amirleri, Özel Eğitim Merkezlerinin öğretmenleri, öğrencileri ve aileleri katıldı.